Ciągłe bule

Arek ma piętnaście lat, a jak twierdzi wciąż go bolą łydki. Nie chodzi na jakieś długie wyprawy ,czy też wycieczki. Szybko się męczy, i co jakiś czas musi usiąść i odpocząć. Martwi się, że to może być poważna choroba. Jaka może być odpowiedź ? Otóż, jeśli mamy takie obawy, nie powinnyśmy długo czekać. Aby zaspokoić swój niepokój, powinniśmy udać się do lekarza. Dolegliwości na , które się skarżysz, to mogą być najprawdopodobniej bóle wzrostowe. Zazwyczaj miewają je nastolatki, które szybko rosną. Objawy jakie mogą im towarzyszyć, to także łatwe męczenie się. Główną przyczyną bólu jest dysporcja pomiędzy tempem wzrostu kości , a rozwojem tkanek miękkich. Jeśli skorzystasz z pomocy lekarza, on na pewno będzie wiedział co ci poradzić. Być może potwierdzi twoją diagnozę i zapisze ci skuteczne środki przeciwbólowe. Nie musisz się obawiać, że to poważna choroba. Zazwyczaj najgorszą bariera dla naszego zdrowia jest nasza psychika. Jeśli coś sobie ubzduramy, to sprawić może m, że nabawimy się takiej choroby . Ale w tym przypadku zachowaj spokój.

Ania ma czternaście lat . Ma pewien problem, który strasznie jej przeszkadza i utrudnia jej życie. Potwornie się czerwieni. Wystarczy , że ktoś się na nią spojrzy, lub spyta o cokolwiek, lub tez powie coś na jej temat, a ona robi się czerwona jak burak . Chciałaby się tego pozbyć, ale nie wie za bardzo jak. Najlepiej chciała by się zapaść pod ziemię. By nikt na nią nie patrzał i nie zadawał pytań. Czy może być jakiś sposób , na pozbycie się czerwienienia ? Jest to okropna wada , która ją drażni . Jaka może być odpowiedź ? Zazwyczaj czerwienienie się występuje u dziewcząt dość nerwowych i nadwrażliwych. Każde zawstydzenie sprawia, że pod powierzchnią skóry otwierają się małe naczynia krwionośne i przez to pojawia się na twarzy rumieniec .Musisz walczyć sama ze sobą, ze swoim wstydem. Nie myśl o kompleksach, ale o swoich zaletach . Bo z pewnością je masz, tak jak i każdy. Tylko niektórzy nie potrafią ich zauważyć. Wystarczy uwierzyć w siebie i nabrać pewności. Możesz też korzystać z sauny.

Krystyna ma lat piętnaście. Zauważyła na swojej dłoni , że pojawiły się brodawki. Bardzo ją to denerwuje, i chciała by się ich pozbyć. Nie wie jednak jak. Pyta , czy jest jakiś skuteczny sposób na to, i czy mogła się od kogoś nimi zarazić . Brodawki wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego. Ma on wiele odmian. Każda z nich odpowiedzialna jest za inny rodzaj brodawek. Można się nimi zarazić poprzez podanie sobie ręki, mówimy tu o osobie chorej, bądź też dotykanie przedmiotów, które wcześniej używała , lub dotykała osoba chora. Można je usunąć, dzięki zaopatrzeniu się w odpowiedni płyn . Wystarczy pójść do apteki i zapytać się o skuteczny lek, czy środek na zwalczanie brodawek. Niektóre z nich powinny być dostępne bez recepty. Szybko zasycha, tak jak lakier. Jednak wymaga to dużej cierpliwości, gdyż kuracja, może potrwać nawet kilka dni, czy też tygodni. Jeśli nie będziesz widziała u siebie żadnej poprawy skonsultuj się z dermatologiem. Należy pamiętać , że brodawek nie wolno drapać, gdyż mogą się one przenosić z miejsca na miejsce.