psycholog poznań depresja

Choć wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, musimy pamiętać, ze potrzeba akceptacji jest niezbędna do życia.

Każdy z nas, aby móc się czuć dobrze, rozwijać się i być pewnym siebie a co za tym idzie być szczęśliwym musi być akceptowany prze otoczenie, w którym się znajduje. Każdy z nas jest inny, ma inne poglądy i każdy z nas inaczej postrzega świat, kryt. go otacza. Oczekujemy czegoś innego od świata i ludzi, którzy nas otaczają, to normalne, że czasem kogoś nie lubimy, bo ma zupełnie inne poglądy i podejście do sprawy niż my. Czasem jednak zdarza się tak, ze grupa, w jakiej jesteśmy i ludzie, którzy się w niej znajdują nie akceptują nas takich, jakimi jesteśmy. Być może mamy zupełnie inne poglądy, a być może po postu nie umiemy wpasować się w otoczenie. Kiedy nie jesteśmy akceptowani spada nasza pewność siebie i samoocena, nie wiemy, co robimy źle, dlaczego nas inni nie akceptują? Zaczynamy odczuwać brak miłości, brak wiary we własne siły, zaczynamy potrzebować innych potrzeb takich jak miłość i bezpieczeństwo., Brak akceptacji jest niezwykle ważnym problemem, który jest niebezpieczny- zwłaszcza u najmłodszych pozbawionych akceptacji o rodziców dzieci.

Potrzeba samorealizacji
Potrzeba samorealizacji to potrzeba, której niestety nie każdy podoła by ją spełnić. Potrzeby ma każdy, jednak nie każdy ma potrzebę samorealizacji, która cechuje to, że mają ją osobę niezwykle aktywne i ambitne, które wiedzą, co chcą od świata i nie boją się wyzwań, jakie im ten świat stawia. Są pewne siebie i odważenie przejmują się porażkami ani kłopotami, uważają je tylko z chwilowy postój w swoim dążeniu do celu, traktują je, jako mobilizację i w przyszłości staraj s ie. jej uniknąć. Do potrzeb samorealizacji możemy zaliczyć wiele zachowań, ponieważ każdy z nas ma inne marzenia i inne palny oraz cele, które pragnie spełnić. Samorealizacja to pokrótce zachowania, które prowadza do spełniane naszych marzeń i planów. Samorealizacją będzie np. wyjaz. Samorealizacja pozwala nam czuć się spełnioną osobą, pozwala być szczęśliwym i zdobywać marzenia i cele, które obraliśmy sobie jakiś czas temu. Potrzeba samorealizacji jest potrzebą nieskończona.

Spełniamy potrzeby
Wiele osób pyta, dlaczego warto spełniać i zaspokajać swoje potrzeby? Czy jest to ważne? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ważne jest dla nas spełnianie swoich potrzeb. Często zastanawiają się, dlaczego nie sa szczęśliwi, dlaczego stale czegoś potrzebują i szukają, nie znają często odpowiedzi na te pytania i odpowiedź ta wcale nie jest taka trudna. Wystarczy poznać siebie, posłuchać, czego tak naprawdę oczekujemy od siebie, czego nam potrzeba, aby być szczęśliwym i zacząć rob wszystko, aby te potrzeby spełnić. Może miałaś ochotę iść od dawna do fryzjera? Miałaś ochotę zmienić kolor włosów lub ściąć je na krótko? Śmiało, jest to twoja potrzeba. Może chciałaś zacząć studiować w końcu prawo lub nauczyć się języka rosyjskiego, może chciałaś w końcu wyjechać w góry lub odwiedzić dawno niewidzianą przyjaciółkę? Śmiało. To są twoje potrzeby, a kiedy je spełnisz zauważysz, jak bardzo się zmieniło twoje podejście do życia. Uważasz po prostu, ze nareszcie jesteś szczęśliwa. Czyż to nie cudowne? Wszystkie potrzeby musimy spełniać i zaspokajać, aby móc normalnie żyć.