dobry psycholog poznań

Osoby, które uważamy za ideały nie przechodzą załamań nerwowych, depresji ani innych problemów psychicznych. Lubimy się obracać wśród ludzi, którzy są bardziej odporni i zrównoważeni psychicznie od nas. Uczymy się od nich stałości i równowagi. Widzimy, że nie załamują się ani nie poddają w żadnej sytuacji. Chcemy się od nich tego uczyć, ale nie jest to proste, bo przecież mamy tyle swoich problemów. Z drugiej strony potrzebujemy wsparcia i opieki innych osób, które stworzą dla nas zabezpieczenie psychiczne. Nie zadręczają się niepotrzebnie urojonymi chorobami, po prostu chcą to sprawdzić. O ciało dbają poprzez codzienną higienę, gdzie godzinami przesiadują w łazience, zabiegi pielęgnacyjne, dość często odwiedzają kosmetyczkę, czy zdrową, dobraną dietę, w której dominują zdrowe produkty. Takie osoby nie są łakome, dbają o linię, ale bez przesady. Przestrzegając zasady pisane i niepisane, a także prawo nie jest im obce. Darzą szacunkiem siebie, a także innych ludzi. Dają ludziom drugą szanse i nie potrafią się gniewać, jest im tylko przykro. Są przy tym uczciwi i prawdomówni co dodatkowo daje ludziom poczucie bezpieczeństwa i wiary w człowieka.

Dżentelmen i dama
Człowiek idealny musi pokazywać swoim codziennym postępowaniem, że potrafi się zachować w nieprzewidzianej sytuacji. Dżentelmenem nazwie każda kobieta mężczyznę, który jest uprzejmy, przepuści ja w drzwiach lub ustąpi miejsca w autobusie, jest kulturalny, przywita się lub pożegna. Do tego powinien wyróżniać się dobranym strojem, a nawet zapachem. Każda kobieta przyzna, że idealny mężczyzna nie musi być super przystojnym księciem z bajki, wystarczy tylko by umiał się odpowiednio zachować. Widzi się, że taki człowiek nie ma względu na osoby, a do wszystkich podchodzi tam samo. Dotyczy to także kobiet, które poza urodą wykazują się czymś jeszcze, czyli intelektem. Dziś nie ma już mody na puste laleczki, jak czasem określa się kobietę o ładnej buzi, ale pustej głowie. Kobieta powinna mieć w sobie to coś, pewien ideał który przyciąga innych. Przy tym sama siebie nie określa jako ideał bardziej chce pozostać w cieniu. Widząc zadbanych ludzi i w dodatku znających zasady kultury i dobrego wychowania, jesteśmy bardziej skłonni zbliżyć się, poznać kogoś i wykazać chęć przebywania z daną osoba, tym bardziej, gdy odpowiada nam ona nie także fizycznie.

Jednak nie załamują się oni, bo widzą że w życiu musi być tak jak w przyrodzie. Uwielbiają oni przebywać na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, hałasu samochodów i od ludzi, bo najlepiej tam wypoczywają. Są przeciwni wszelkim zmianom w przyrodzie, i bezsensownym wycinkom drzew, by na ich miejscu postawić budynki czy parkingi. Cieszą się gdy mogą pomóc przyrodzie. Ale trzeba przyznać, że ludzie ci nie są podporządkowani i poukładani. O ile w przyrodzie cenią ład i harmonię o tyle w życiu prywatnym są bałaganami. Nie znają pojęcia samodyscyplina czy kontrola. Robią to na co mają ochotę, choć może czasem nie jest to zgodne z biegiem natury, jak np. lekkie ubieranie zimą czy gorące napoje latem. Obce jest im pojęcie zimna fizycznego, gdyż mając dobre krążenie czują wewnętrzne ciepło.