Potrzeby fizjologiczne

Do podstawowych i co za tym idzie jednocześnie niezbędnych potrzeb w życiu człowieka zaliczamy potrzeby fizjologiczne. Każdy człowiek, aby móc normalnie żyć, potrzebuje spełnienia swoich potrzeb, które nazywamy fizjologicznymi. Potrzeby te pozwalaj normalnie funkcjonować naszemu ciału fizycznemu oraz organizmowi. Jeżeli dana potrzeba nie zostałaby zaspokojona wówczas nasz organizm zbuntowałby się, ni funkcjonowałby tak jak tego byśmy chcieli i jak tego oczekujemy. Do potrzeb fizycznych zaliczamy wiele czynników, wśród nich jest np. potrzeba jedzenia, potrzeba picia, zaspokajanie pragnienia, zachowanie hieny. Takie potrzeby jak widzimy sa niezwykle ważne i nie wyobrażamy sobie bez nich życia codziennego, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Potrzeby fizjologiczne musimy zaspokajać, gdyż niezaspokojone mogą nieść za sobą niemile widziane konsekwencje. Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać swoim dzieciom i naszemu otoczeniu zasad zachowania higieny, poprawnego spożywania pokarmu i świadomości jak bardzo ważne jest zaspokajanie potrzeb. Zadbajmy o to, bo jest to niezwykle ważne.

Potrzeba bezpieczeństwa
Każdy człowiek już od dnia narodzin potrzebuje zainteresowania i bezpieczeństwa swojego otoczenia. Czy wyobrażamy sobie niemowlę, które zostało pozostawione samo sobie na pastwę losu, bez miłości rodzicielskiej czy bezpieczeństwa i zainteresowania danego przez rodziców? Najprawdopodobniej takie niemowlę nie przeżyłoby. Jest to smutne, ale jednocześnie prawdziwe. Każdy człowiek, aby móc normalnie funkcjonować czuć sie dobrze i zajmować się innymi sprawami musi czuć się bezpiecznie i mieć pewność ze tak jest naprawdę, w rzeczywistości. Każdy z nas pragnie mieć pewność, ze jego dom, jego majątek i najbliższa rodzina jest bezpieczna. Czy wyobrażamy sobie życie, s, którym cały czas martwiliby się o dzień jutrzejszy, o każdą minutę i sekundę naszej egzystencji oraz tego, jak będzie wyglądała nasza przyszłość”? Człowiek został tak stworzony, ze potrzeba bezpieczeństwa jest niezbędna do przeżycia i normalnego funkcjonowania. I nie tylko dziecko ani niemowlę potrzebuje spełnienia tej potrzeby, ale także Kady z nas. Potrzeba bezpi3czeństwa jest dwustronna, czyli nie tylko my chcemy być bezpieczna El także dbamy o bezpieczeństwo naszych najbliższych.

Potrzeba miłości
Każdy człowiek od najmłodszych lat potrzebuje nie tylko bezpieczeństwa, ale także miłości. Czy wyobrażamy sobie nasze życie bez miłości? Czy moglibyśmy żyć i siniec, rozwijać się w spokoju gdyby nie miłość naszych rodziców: ojca i matki? Czy moglibyśmy sobie wyobrazić życie bez naszego ukochanego męża czy żony, narzeczonego czy narzeczonej? Bez miłości ludzie odnosiliby się zupełnie inaczej do Serbie, świat byłby smutny i pozbawiony barw oraz kolorów. Jak dobrze na świecie jest takie uczucie jak miłość? Miłość jest potrzebna, wie o tym każdy nawet dziecko. Każdy chce kochać i chce być kochanym, dąży podświadomie do tego każdy człowiek, każdy z nas, po mimo ze wielu uważa, ze be z miłości można tak naprawdę żyć. Uczucie miłości pozwala małym dzieci dorastać w poczuciu, ze są bezpieczne i sa potrzebne. Taka miłość pozwala nam się rozwijać, postrzegamy zupełnie inaczej otaczający nas dookoła świat. Miłość daje nam nie tylko poczucie, że jesteśmy potrzebni, ale także mobilizuje nasze siły, pozwala uważać, ze ten świat jest piękny i dobry, doskonały.