Naturyzm

Naturyzm, inaczej nazwany nudyzmem prowadzi do zgody z naturą oraz samym sobą. Naturyzm to specjalne praktyki prowadzone w gronie oraz w określonym miejscu, których celem jest zbliżenie się do natury i naturalnego życia. Stanowi to niewątpliwie akceptację oraz szacunku wobec własnego ciała oraz innych ludzi, a także ważnego czynnika, jakim jest przyroda. Są tacy, którzy widzą pewne różnice pomiędzy nudyzmem, a naturyzmem. Uważają oni, że nudystą jest osoba, która tylko czasami ukazuje swą nagość, natomiast w naturyzmie dopatrują się pewnego aspektu filozoficznego. Do naturyzmu dochodzi jeszcze pewien wpływ środowiska, natura, czasem wegetarianizm. Nudyzm często mylony jest z ekshibicjonizmem, który prowadzi raczej do seksualności. Nudyzm pozbywa się tego czynnika. Tacy ludzie uważają, że nagość potrafi odprężyć i poprawić psychikę. W nagości przecież nie ma czego ukrywać, a do tego wpływa ona na poprawę zdrowia. Nie można się jej wstydzić, ponieważ jest naturalna. Dlatego właśnie spotykają się i spędzają czas w towarzystwie innych ludzi, nago. Należy go jednak uprawiać w ustronnych oraz spokojnych miejscach.

Ruch robotniczy
Ruchy robotnicze były jednymi z najważniejszych ruchów w XX wieku. Przyczyniły się do wielu zmian społecznych. Ruch robotniczy wiązany był z polityką oraz XIX wieku, oraz społeczeństwem, a ich celem było dobro robotników. Pierwsze jego objawy pojawiły się już, kiedy to pojawiła się demokracja oraz kapitalizm. Pierwszy ruch robotniczy to był ludyzm. Związany był z maszynami przemysłowymi. Później miały miejsce ruchy związkowe oraz bardzo ważny ruch socjalistyczny. Istniał także specjalny ruch demokratyczno - chrześcijański. Czasami przybierały one także postać anarchii. Prawa robotnicze pragnęli mieć również konserwatyści. Największy ich rozwój obserwować można było podczas II wojny światowej, kiedy to większość socjalistycznych robotników była przeciwna wojnie i agresji. Później na tle ruchów robotniczych miało miejsce wiele rewolucji oraz buntów między innymi rewolucja bolszewicka w Rosji. W okresie międzywojennym ruchy zaczęły przyjmować formę ideologii między innymi w ten sposób powstał faszyzm. Niektóre jednak z nich stały się bardzo radykalne co między innymi doprowadziło do wojny domowej w Hiszpanii na tle robotniczym.

Masa Krytyczna
Masa Krytyczna jest jednym z bardzo ciekawych ruchów społecznych, gdyż w całości decyduje o zaangażowaniu ludzi. Masa Krytyczna jest nieformalną organizacją. Polega na tym, że organizuje się pewnego rodzaju przejazdy rowerami przez miasto, przy jak najbardziej zorganizowanej oraz największej grupie ludzi jeżdżących na rowerach. Chodzi o pokazanie, że rowerzysta wcale nie jest problemem całego ruchu, ale jest samym ruchem. Ruch ten m na celu ukazanie społeczeństwu oraz władzom, że nie stanowią oni problemu i mają do tego pełne prawo. Zorganizowanie takiego przejazdu polega na informowaniu mieszkańców miasta o tym przejeździe poprzez ulotki oraz przez Internet. Zazwyczaj jednak odbywają się one ostatniego piątku w miesiącu. Dla wielu większych miast jest to niemal kultowy termin. Przejazdy takie powodują często znaczne spowolnienie ruchu, a czasem władze muszą go wstrzymać całkowicie, dzięki czemu rowerzyści mają drogi wyłącznie dla siebie. Chcą oni tym samym wprowadzić na jezdnię dużo rowerów, natomiast mało samochodów, dzięki czemu będą oni mogli, choć na chwilę rządzić na jezdniach. I nie muszą oni naruszać przy tym żadnych przepisów drogowych.