Własne drogi

Ludzie, którzy nam pod jakimiś względami odpowiadają, chodzą swoimi drogami i nikogo nie słuchają.

Ludzie idealni nie poszukują kontaktu z innymi ludźmi. Nie jest im on potrzebny ani w życiu zawodowym, chyba że koniecznie jest to w ich zawodzie do nawiązania współpracy, a tym bardziej już w życiu osobistym. W przypadku gdy ktoś chce się z nimi pilnie skontaktować, musi się sporo naszukać. Nie ma bowiem, typowo charakterystycznych dla tych osób miejsc, w których by lubili przebywać. Wszystko zależne jest od ich chwilowego nastroju, pory roku czy dnia. Nie ulegają presji innych, którzy mają ochotę iść z nimi na spacer w konkretne miejsce lub tematowi rozmowy, by było miło lub nie urazić kogoś. Na próżno zdają się próby zaplanowania czegoś z tymi osobami, gdyż często działają spontanicznie, a gdy muszą działać według planu czują się sztywno. Przez takie podejście uchodzą często za samoluby i zgredy. Jednak jest w tym też coś co pozwala myśleć o nich jak o ludzi z zasadami, których nie łamią ot tak. Pozwala to myśleć, że są to osoby dojrzałe i można być ich pewnym w każdej sytuacji. Zaufanie to najlepszy sposób na zyskanie zwolenników i na stanie się szanowaną osobą.

Pozostając takimi jacy jesteśmy możemy zyskać uznanie i przyjaźń innych. Może się okazać, że naszą prawdomównością i szczerością staniemy się czyimś ideałem, zyskamy fanów czy sprzymierzeńców. Zwłaszcza młodzi ludzie szukają wzorów do naśladowania w codziennym życiu i nie lubią sztuczności, obojętności na innych i kłamstwa. Łatwiej nam także będzie zyskać czyjeś dobre zdanie, pomoc w razie potrzeby czy wsparcie w trudnych chwilach. Po prostu bądźmy sobą.

Ingerencja Opatrznościbr
Bardziej wierzące osoby zawdzięczają to wszystko co ich na co dzień spotyka Opatrzności Bożej.

Czy możliwe jest, że człowiek sam ma na wszystko wpływ i kieruje swoją codziennością? Wyznający wiarę w Boga ludzie uważają, że człowiek nie decyduje sam. Według nich we wszystkim swój udział mają siły wyższe. Do dyspozycji mamy wszelkiego rodzaju Stworzeń Niebiańskich jak święci, zwłaszcza nasi święci patronowie czy Aniołowie, ze szczególnym uwzględnieniem naszych osobistych Aniołów Stróżów. Co ważne nie musimy prosić ich o pomoc, bo oni i tak są przy nas i działają w odpowiednim momencie. Bardziej skrajne poglądy zakładają, że my sami, jako zwykli ludzie, wcale nie wpływamy na naszą codzienność, że wszystkim kieruje siła wyższa. Oczywiście konsekwencje naszych decyzji i czynów są różne, a robiąc to co uważamy za słuszne w skutek tego co słyszymy w głosie wewnętrznym, pochodzącym od Boga. Dla osób o takich poglądach nie ma przypadków. Wszystko dzieje się dzięki Bogu. Jeśli nie udaje się im załatwić lub otrzymać czegoś tak jak tego chcą mówią, że to „wola Boża”. Trzeba być człowiekiem naprawdę wielkiej wiary, by tak podchodzić do życia, zwłaszcza gdy nie układa się ono po naszej myśli.