Autorytet rodzica

Dzieci od najmłodszych lat patrzą na swoich rodzicu, jako autorytet, jako wzór do naśladowania. Rodzice powinni, więc być wzorem dla swoich dzieci.

Dziecko
Małe dziecko jest niezwykle podatne na czynniki zewnętrzne, które kształtują jego charakter, podejście do życia. Małe dzieci uczą się żyć, przyswajają normy społeczne, które pozwalają im w przyszłości na pełen rozwój i funkcjonowanie d swojego najbliższego otoczenia. Otoczeniem tym od samego początku ich życia sa zwykle rodzice: ojciec i matka. To dziecko patrzy na nie od najmłodszego, naśladuje ich zachowania oraz podejście do różnego rodzaju spraw życiowych. Rodzice niestety często zapominają o tym, ze każde zachowanie może być przyswojone przez ich dziecko i może zachowywać się identycznie jak rodzice. Dzieci są chłonne jak gąbka, obserwują otoczenie niezwykle bacznie i są ciekawe wszystkiego, co jeszcze im nieznane i obce. Dzieci często do wieku dojrzewania zapatrują się w swoich rodziców, chcą być tacy jak oni i chcą tak samo wyglądać i się zachowywać, być tym w przyszłości, czym są ich rodzice. Rodzice powinni wiec za wszelką cenę swoim zachowaniem i ksylem bycia wpajać dziecku dobre poglądy i sposoby zachowania się. Dzieci Powsiny szanować rodziców nie tylko w okresie dojrzewania, ale także przez całe życie.

Rodzice
Rodzice kochają swoje dziecko od pierwszego dnia pojawienia się jego na świecie. Dziecko jest dla rodziców największym skarbem i cudem, jakie spotkało ich w życiu. Od pierwszej chwili kochają je miłością bezwarunkową, silną i niezniszczalną i jedyną w swoim rodzaju a mianowicie miłością rodzicielską. Każdy z nas ma rodziców i wie, czym jest miłość rodzicielska. To niesamowite uczucie a jednocześnie tak niezbędne do normalnego funkcjonowania i prawidłowego rozwoju i wzrastania. Dzięki miłości tej mogliśmy czuć się kochani i bezpieczni. Naśladowaliśmy naszych rodziców niemal we wszystkim, byli dla nas autorytetem i jedynymi bohaterami w naszym życiu. Pragnęliśmy zostać w przyszłości właśnie tym, kim sa nasi rodzice. Mama była malarką, my także chcieliśmy być malarzami, chociaż nie mieliśmy żadnych umiejętności plastycznych, tata był pilotem my także chcieliśmy być pilotami, chociaż tak naprawdę mamy duży lęk wysokości. Ufność w miłość i autorytet rodziców nie trwała jednak zbyt długo. Wkrótce pojawiały się w naszym życiu coraz to nowsze autorytety.

Antynaziam
Każdy z nas wie, choć po części czym jest nazizm, dlatego łatwo domyślić się czym jest antynaziam. Antynaziam powstał po tym, kiedy naziści dokonali niewyobrażalnych zniszczeń oraz mordów na wielu ludziach, a raczej narodach. Ruch ten pojawił się w latach 70., 80. XX wieku. Jednak dokładniej był on odpowiedzią na powstający niebezpiecznie neonazizm, który tworzył się a latach 60. Ich zadaniem była walka z organizacjami nazistowskimi, wydawnictwami oraz wszelkimi tworzącymi się partiami. Walczono również z osobami, którzy byli zwolennikami neonazizmu. Ruch ten jest również przeciwny nacjonalizmowi, seksizmowi oraz rasizmowi. Nurty te bezpośrednio wiązały się z nazizmem. Istnieją dwie grupy antynazistów. Pierwsza z nich toleruje agresję oraz radykalizm wobec nazistów, będąc bezlitosnym oraz zawistnym. Natomiast druga grupa jest tolerancyjna i łagodna, dlatego w spokoju chce likwidować i przeciwdziałać nazizmowi. W Polsce istnieje jedna z organizacji, jednak nie jest ona radykalna i nazywa się Nigdy Więcej, co mówi samo za siebie. W wielu krajach Zachodu, gdzie nazizm nie siał takich zniszczeń istnieją radykalne ruchy o charakterze anarchistycznym, komunistycznym oraz lewicowym.